16.2.2012 Hrušovská zdrž, Břeclav
      Byly mrazy 22 °C a přece mě to neodradilo se vydat 200 km do Valtic k Hasilům , kde jsem měl schůzku s přáteli, domluvili jsme se, že se podíváme na Hrušovskou zdrž k Bratislavě, do Břeclavi k řece a pak na
14.5.2011 Neusiedler See 1
     Už jsem nebyl více jak týden nikde s foťákem a mám jak se říká apsťák , kde jet . Na Neusiedrer jsem měl náplánováno  již  dlouho,  počasí  perfektní,  jedu,  vzal  jsem  se  sebou  kámoše  koukala  ( tak říkám s prominutím dofám že se nikdo neurazí
13.4.2012 Helgoland a Dune
     Na internetu jsem na stránce Michala Jirouše objevil nabídku jet na ostrov Helgoland a Dune do Severního moře kde jsem ještě nebyl a terejové a tuleni jsou neodolatelní. Sešlo se nás tam více a k tomu dobrá parta, Michal tam už  byl, tak nás vedl přímo na osvědčená místa , noa fotek bylo nepočítaně (Terejové bílí, Jespáci píseční, Kajky mořské, Břehouši rudí, Alkouni úzkozobí, Racci tříprstí, Racci stříbřití, Racci mořští, Kulíci píseční, Ústřičníci velcí, no a samozřejmě tuleni.
     
20.7.2011 Neusiedler See 2, Lednice,Velké Pavlovice
     Tato lokalita je super tentokrát jsem se tam vypravil jako náhradní řešení za dunajskou deltu , kde jsme měli ten rok naplánovanou cestu Jan Veber, Marie Vebrová, Stanislav Hasil, Renata Hasilová, Karel Palacký (Kahler) a  má maličkost.
Z důvodu posunutí termínu odjezdu a dalších okolností se nakonec cesta neuskutečnila a Neusiedler See byla jedna z náhradních lokalit , kterou jsme v tomto týdnu navštívili.  
www.KřídlaPřírody.cz, copyright © 2011, návrh: Efendi139, realizace: Efendi139
Můj kontakt : tel: 777/620204,   Email: abk3@centrum.cz,  abk3@seznam.cz
28.4.2012 Kuligów Waršava
      Naplánovaná cesta na Wiselskou kosu do Polska byla sklamání, buď jsme tam přijeli moc brzy nebo hodně pozdě , ale nenafotil jsem tam ani pírko. Když už jsme byli tak na severu Polska Jirka Stolarczyk můj kolega ornitolog zavolal známému Bogdanovi , ža se stavíme.
     
5.5.2012 Watové moře
      Česká ornitologiská společnost pořádala zájezd přes cestovní kancelář do Watového moře v Německu , tak jsem se přihlásil. Cesta autobusem byla celkem bezproblémová, časté zastávky na občerstvení atd. Ubytování bylo v kempu a musím říci, že perfektní, .......
25.5.2012  Švédsko
     Tentokrát jsem nejel na focení s fotografy, ale s rybáři. Celkem nás jelo osm. Samí nadšenci do přírody .Po dvoudením cestování autem a lodí jsme dorazili na chatu do středního Švédska , kde jsme měli výchozí tábor. Velmi vkusně , skoro bych řekl luxusně vybavenou chatu se sprchou , teplou vodou, topením, vybavenou kuchyní jsem opravdu nečekal. Hned po příjezdu na místo na mě čekal na břehu morčák prostřední , asi mě vyhlížel, kde jsem, tak jsem ho na jeho přání zvěčnil ať na něj nezapomenu , ostatně je v galerii. 
16.6.2012  Rumunsko  Dunajská delta
      Tak konečně nastal čas na nejvíce očekávanou cestu za ptáky  Dunajská delta. V loňském roce to nevyšlo z technických důvodů, tak letos to bylo o to delší z důvodu poruchy auta. Naopak vše co jsme viděli nebo nafotoli a k tomu velmi dobrá parta vyvážilo všechny nesnáze,  které se nastaly.
26.10.2012  Německo  Bavorský park
      Doba je již pokročilá co se týče datumu a zvířata v Bavorském parku budou mít z části již zimní šat. POčasí taky není nejlepší , ale není špatné. Do parku jsme vyrazili u penziomu  Hamr nedaleko Domažlic. Cesta zatažená a trochu mokrá, pořád mrholí. Pro mě jako fotografa špatné světlo ale budíž