Posákda druhé lodi
Východ slunce nad Deltou
Uvítací výbor na táboříšti
    Dunajská delta - jak magické slovo pro všechny milovníky divoké přírody, jak ornitologů,  rybářů nebo fotografů, vše jedno, všichni jsou ve svém živlu.
    Na místo našeho cíle a výchozího tábora, kde  ještě  některé  oblasti nejsou poznamenané lidskou rukou jsme vyrazili 7,15 hod z Valtic vozem Citroen Jumper.
    Nebudu tady popisovat průběh cesty , nechci se však zapomenout zmínit o  Bulharském ornitologickém středisku Duran Kulak , kde Honza Veber zná majitele a chtěl ho pozdravit.
Nedočkacý Honza v moři
Pohled na nejjižněsší rameno Delty u Murignolu
     Po návštěvě střediska  jsme definitivně vyrazili do centra a výchozího bodu delty - Tulcea, kde jsme si koupili vstup do oblasti a to z prostého důvodu, oblast je chráněná organizací UNESCO od roku 1990 a už jen kousek cesty do  tábora. Teď už jen zbývá focení, chození, foceni, focení, chození ,sedění nebo,ležení v krytu a abych nezapoměl opět focení nebo možná opačně ?
    Podnikli jsme dvě celodenní výlety po kanálech a jezerech Dunaje.
    První výlet byl cca  asi 50 km okruh kanálama a jezerama  tzv. malý okruh,  kde se hlavně fotili vodní ptáci, obojživelníci a  nějaký hmyz, nejvíce vážky.
    Druhá cesta  byla po  hlavním kanále Dunaje až k
Černému  moři cesta  asi 130 km , kde jsme na chvíli položili fotoaparáty a šli se taky vykoupat viz Honza na spodním foto.
16.6.2012 - 2.7.2012  Rumunsko  Dunajská delta
     K dalším úžasným místům v okolí našeho ubytování patří lom ( ZEBIL ) okrajová oblast
ptačí rezervace (MURIGNOIL SARATURII ), blízké pískovcové strže vytvořené deštěm se spoustor vyhloubených nor vlhami pestrýmai,
travnaté louky se syslama a ještěrkama a v neposlední všudypřítomnými komáry.

    Taky zmiňuji našeho hlídače tábora vrabce domácího, který nám hlídal naše věci ze svého trůnu. ( obrázek vlevo )
vychod_slunce_2
Zase jiný pohled východu slunce nad DUNAJSKOU  DELTOU
Druhá půlka členů výletu za dobrodružstvím s průvodcem, (Jan Veber, Maruška Veberová, Stanislav Hasil, druhá půlka nejde vidět jsme na druhé lodi ( Karel Palacký-KAHLER, Štěpán Strádal a já )
     Po mnoha strávených dnech v deltě a pořízení obrovského množství fotografií , jsme se vydali na cestu domů.  Štěstí nám přestalo přát a asi po ujetých 50 km směrem k domovu se nám pokazilo auto, jak jsme později zjistili špatná nafta, tak jsme si zde prodloužili pobyt o  dalších 5 dnů.
     Vrátili jsme se do našeho tábora , kde jsme v poklidu dále podnikali výpravy do okolí za snímky. Po 5 dnech jsme s různýmí perepetiemi měli auto v provozu a do Valtic jsme dorazili  ve 21.15  2.7.2012 . Pak už každý sám ke svému domovu. Já jen doufám , že se do delty ještě několikrát vrátim a objevím tam další úžasná místa , kterých je tam neomezeně. Další fotky jsou v mé galerii
Účastníci cesty : zleva - Štěpán Strádal, Standa Hasil, Vláďa Duda (EFENDI 139) , Maruška Veberová, Honza Veber, Karel Palacký (KAHLER)